درباره مجموعه

لابراتور اکوسیستم فرانسه با بیش از 30 سال سابقه تحقیق و تولید در زمینه محصولات آرایشی و بهداشتی طبیعی و مکمل های غذایی گیاهی و طبیعی و همچنین ثبت اختراع جهانی برای استخراج پروتئین از جلبک اسپیرولینا می باشد. برنده مدال برنز سالن نواوری بلژیک در سال 2016 می باشد.

این لابراتوار که نیز در شهرستان ( Loiret) در قلب کازمتیک والی شبکه تحقیق و توسعه محصولات آرایشی بهداشتی قراردارد با هدف تولید دانش محور و انتقال تجربیات و همچنین سرمایه گذاری و تولید مشترک در ایران در مجموعه مشترک ایرانی- فرانسوی زیست بوم سلامت شمس سرمایه گذاری نموده و اقدام به ساخت واحد تولیدی در شهرک صنعتی بینالود نموده اند.

شرکت نوتریکس کنتیننتال عضو رسمی شبکه تحقیق و تولید محصولات آرایشی و بهداشتی می باشد که در شهر اورلئان قراردارد. موقعیت مکانی و همچنین ارتباطات شرکت نوتریکس با تولید کنندگان و فرمولاتورها و محققین شبکه تحقق و تولید این فرصت را برای این مجموعه فراهم نموده است تا بهترین فرمولها و مواد اولیه را از این شبکه تامین نماید و در واحد تولیدی زیست بوم سلامت شمس با نظارت مستقیم این شرکت ها محصولاتی با برترین کیفیت تولید نماییم.

وسلی نام مکانی است که توافق برای ساخت واحد تولیدی مشترک ایرانی – فرانسوی با هدف تولید در ایران شکل گرفت و از این رو با توجه به قرارگیری این منطقه در شبکه تحقیق و توسعه محصولات آرایشی و بهداشتی و ارتباط آن با ایجاد این پروژه توافق شد تا نام تجاری محصولات نام مکان توافق این پروژه انتخاب گردد

وسلی شهری ست بسیار کوچک واقع در استان نرماندی فرانسه و با فاصله 77کیلومتری از پایتخت، چمنزارهای اطراف شهر وسلی و مناطق کشاورزی اطراف آن نیز برای کشاورزی آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد

VESLY,Eure

سیاست عدم تمرکز گرایی فرانسه در دهه 70 میلادی شرکت های مطرح تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی را مجبور به ترک پاریس نمود و آنها در 4 شهرستان نزدیک به پاریس مستقر شدند که امروزه از آن بعنوان بزرگترین شبکه تحقیق و تولید محصولات آرایشی و بهداشتی جهان نام می برند.

شهرستان (Eure et Loir) : برندهایی نظیر Guerlain, Coty-Lancaster et Paco Rabanne

شهرستان (Loiret): برندهایی نظیر Dior, Givenchy, Kenzo

شهرستان (Eure) : برندهایی نظیر Hermes, johnson & Gamble

شهرستان (Loir et Cher): برندهایی نظیر Sisley, Procter & Gamble

در سال 1994 رسما موسسه شبکه تحقیق و تولید محصولات آرایشی و بهداشتی در غالب یک شبکه تحقیقاتی و تولیدی آغاز به کار نموده و در سال 2005 بعنوان یک منطقه رقابتی در این عرصه شناخته شد و سپس در سال 2014 دولت فرانسه رسما این 4 شهرستان را بعنوان یک شبکه معرف این صنعت در فرانسه به رسمیت شناخت و مزایای ویژه ای برای این شبکه در نظر گرفته شد.